Badania

Jak poprawić wygląd swojego uśmiechu? Zabiegi i wybór dentysty

Twój uśmiech jest powodem kompleksów? Chcesz, aby wyglądał lepiej? Sprawdź, jakie zabiegi pomogą w poprawie jego estetyki?

Nie każdy z nas urodził się z równymi, białymi i zdrowymi zębami. Na ich kondycję wpływają także zaniedbania, choroby czy urazy. Na szczęście, dzięki nowoczesnej stomatologii, można sprawić, że uśmiech będzie prezentować się olśniewająco. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego stomatologa, który zaproponuje i wykona zabiegi skupione na poprawie wyglądu uśmiechu.

Jakie defekty uśmiechu można poprawić u stomatologa?

Aby uśmiech prezentował się lepiej, stomatologia wykorzystuje szereg różnych zabiegów i materiałów, by nadać mu atrakcyjny wygląd. Kiedy warto z nich skorzystać?

Stomatologia estetyczna, ponieważ tak nazywa się dział stomatologii skoncentrowany na poprawie wyglądu uśmiechu, może pomóc w przypadkach jak:

  • Widoczny na zębach kamień i osad,
  • Przebarwienia na zębach,
  • Żółty odcień zębów,
  • Duże szpary między zębami,
  • Stłoczenia zębów,
  • Zęby zbyt krótkie, długie, wąskie,
  • Braki zębowe,
  • Pęknięcia szkliwa zębowego,
  • Nadkruszenia zębów.

Jak widać, zakres przypadków, w których można skorzystać z pomocy stomatologa, jest bardzo szeroki, co powoduje, że można poprawić estetykę uśmiechu w praktycznie każdym przypadku.

Do jakiego dentysty się udać?

Aby zadbać o atrakcyjny wygląd zębów, warto pomyśleć o udaniu się do dobrego stomatologa prywatnie. Niestety, w ramach NFZ nie można skorzystać z zabiegów poprawiających wygląd zębów, co powoduje, że pacjenci muszą zapłacić za nie we własnym zakresie.

Warto zdecydować się wtedy na wizytę w gabinecie lub klinice stomatologicznej, która ma duże doświadczenie w zabiegach estetycznych. Dzięki temu można otrzymać fachową obsługę nawet w bardzo złożonych przypadkach.

Stomatolog, w zależności od potrzeb, korzysta także z pomocy innych specjalistów jak protetyk, chirurg stomatologiczny. Również w określonych przypadkach wskazane jest skorzystanie z pomocy ortodonty.

Rekomendowane zabiegi stomatologii estetycznej

W celu poprawy estetyki uśmiechu najczęściej korzysta się z poniższych zabiegów stomatologii estetycznej:

Wybielanie zębów

To najczęściej prowadzona procedura, która skoncentrowana jest na nadaniu zębom bielszego odcienia. Do tego celu stosowane są różne techniki wybielania, na przykład wybielanie nakładkowe, wybielanie lampą lub wybielanie laserem.

W zależności od wybranej metody efekty można zauważyć od razu po zakończeniu zabiegu – wybielanie lamą, laserem, albo po kilku tygodniach – wybielanie nakładkowe.

Licówki

Za pomocą licówek można łatwo i szybko odmienić wygląd zębów. W tym przypadku warto wybrać sprawdzony gabinet – najlepszy dentysta w Krakowie może wykonać licówki, które niczym nie różnią się od prawdziwych zębów i mogą posłużyć na lata.

Licówki mogą być wykonane z porcelany albo z kompozytu i umieszczane są one na zębach, aby zmienić ich wygląd. Dzięki temu powalają na uzyskanie atrakcyjnego efektu, który utrzymuje się latami. Sprawdzają się w wielu problemach jak nieforemne zęby, diastema czy trudne do usunięcia przebarwienia.

Implanty stomatologiczne

Za pomocą implantów stomatologicznych można uzyskać efekt pięknego uśmiechu nawet przy braku uzębienia. Implanty składają się z wszczepu umieszczanego w kości oraz z korony albo mostu, który umieszczany jest na wszczepach.

Implanty stomatologiczne mają bardzo szerokie zastosowanie i używane są w licznych przypadkach, między innymi przy brakach zębowych, gdy dojdzie do urazu zęba, znacznej próchnicy. Są trwałe, wytrzymałe i mogą być użytkowane latami.

Fala uderzeniowa – jak działa leczenie tym sposobem, a także jakie jest jej zastosowanie?

Previous article

Mięśnie w budowie – 4 skuteczne sposoby na zbudowanie masy mięśniowej

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply