masaż klasyczny
Poradnik

Masaż klasyczny – czy już kiedyś na nim byłeś?

Masaż klasyczny jest to masaż dla każdego. Dosłownie dla każdego. Jeśli jeszcze nie mieliście nigdy wykonywanego masażu i chcecie sprawdzić, jak to jest ten rodzaj masaży jest chyba najlepszy. Nie jest to zwykły masaż relaksacyjny, który polega głównie na odprężeniu i delikatnych technikach. Nie jest to też masaż głęboki i mocny, który od początku mógłby Was zrazić do takich zabiegów. Jest to masaż kompromisowy, który zarówno da ulgę Waszemu ciału jak i sprawi, że będziecie zrelaksowani.

Dlaczego masaż klasyczny jest dla Ciebie?

Masaż klasyczny wykonywany jest przez wykwalifikowanych masażystów i fizjoterapeutów dlatego możesz być pewny, że będziesz w dobrych rękach. Masaż klasyczny może być wykonywany na poszczególnych częściach ciała lub całościowo. Na pierwszy raz najbardziej polecamy masaż całościowy. Dzięki temu całe Twoje ciało się rozluźni i będziesz wiedział, jak wygląda masaż poszczególnych części ciała. Przez to w przyszłości będziesz mógł wybierać masaże części, które przynoszą największą ulgę i odprężenie oraz są najbardziej napięte. Masaż ten zawiera w sobie techniki zarówno relaksacyjne, jak i terapeutyczne.

Rozpoczyna się delikatnym głaskaniem i z czasem masażysta przechodzi do głębszego głaskania, rozcierania, rolowania i ugniatania. Przejście przez wszystkie fazy pozwala najpierw zrelaksować Twoje ciało, aby później pracą na skórze i mięśniach rozluźnić ciało. Techniki wykonywane są w zależności od odczuć klienta. To kolejna bardzo duża zaleta. Taki masaż może być łagodny lub bardzo intensywny wszystko zależy od tego czego aktualnie potrzebujesz. Warto swoje uwagi zgłaszać masażyście od razu. Dzięki temu będzie mógł skorygować swoje działania i sprawić, że masaż będzie dla Was przyjemny.

Gdzie szukać masażysty/terapeuty wykonującego masaż klasyczny?

Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć dobrego masażystę. Mimo tego, że coraz więcej otwiera się salonów masażu i fizjoterapii to nie zawsze są one najlepszej jakości. Dlatego warto mądrze wybrać salon, do którego wybierzecie się na swój pierwszy masaż. Najlepiej wybrać miejsce z polecenia. Dzięki temu wiecie, że jest to sprawdzone miejsce. Można też zapoznać się z ofertami i opiniami o salonach masażu w internecie. Warto zwrócić uwagę na wygląd gabinetu, doświadczenie masażystów i opinię klientów, którzy skorzystali z usług. Będzie to zazwyczaj miarodajny wyznacznik usług świadczących przez dany salon czy gabinet. Wszystko też zależy od tego czy oczekujecie bardziej rozluźnienia czy ulgi w bólu.

Jeśli tego pierwszego wizyta u masażysty wystarczy, jeśli szukacie kogoś kto poradzi sobie z Waszym bólem na dłużej warto wybrać się do fizjoterapeuty. Sprawdzi on dokładnie co Wam dolega, zazwyczaj wykona potrzebne testy i przeprowadzi dokładny wywiad, z którego będzie mógł dowiedzieć się co Wam dokładnie dolega. Dzięki temu wykona masaż klasyczny dostosowany do Waszych potrzeb. Masażysta zazwyczaj nie jest przeszkolony do prowadzenia wywiadu oraz dokładnego badania. Dlatego częściej wykona po prostu zwykły masaż klasyczny nie ukierunkowany na Wasze potrzeby.

Dlaczego mamy zakwasy? Przyczyny potreningowych dolegliwości

Previous article

Hurtownia peruk – prezentacja partnera

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply