Dziecko

Kiedy rodzice się kłócą.

Często zdarza się, że rodzice się kłócą. Oto kilka wskazówek, co robić.
Życie w rodzinie, w której toczy się wiele kłótni, może być męczące. Często zdarza nam się martwić, jak czują się rodzice, kiedy dużo się kłócą.
Aby poprawić taką sytuację, często jest jedna rzecz, która może coś zmienić. Chodzi o prawidłowe mówienie o tym, co się dzieje, w uporządkowanych warunkach. I każdy musi być tego częścią. Zarówno mama, tata i ty. Musisz współpracować! Myślisz, że do ciebie dołączą?

Zainicjuj rozmowę.

Możesz podjąć inicjatywę, aby ustalić czas, kiedy macie dużo czasu i każdemu pasuje. Powiedz swoim rodzicom, że chcesz tej rozmowy, ponieważ okazuje się, że w domu jest obecnie zbyt wiele kłótni i chciałbyś coś z tym zrobić! Wtedy na pewno wezmą cię na poważnie. Dobrze jest mieć dużo czasu na takie rozmowy. Powinien to być czas, w którym zasadniczo spędzacie czas razem, ale jednocześnie bądź przygotowany na trudną rozmowę.

Tematem może być na przykład: „jak poprawić atmosferę w naszej rodzinie” lub „jak zmniejszyć liczbę kłótni w domu”. Możesz z góry zgodzić się, że każdy z was będzie musiał pomyśleć trochę o tym, co według was jest potrzebne, aby rodzina się poprawiła, a ilość kłótni była mniejsza. Pomyśl o tym, co możesz zrobić dla każdego z was, często jest to jedyna rzecz, jaką możesz zrobić.

Zachowaj spokój.

Na przykład, kiedy rozmawiacie, możesz powiedzieć, co się z tobą dzieje, kiedy twoi rodzice się kłócą i czego się boisz. Słuchaj, co mówią i nie krępuj się zapytać, jak doświadczają sytuacji z ich punktu widzenia. Może mama i tata nie myślą o tym, co robią jako kłótnia, ponieważ są do tego tak przyzwyczajeni? Może są zaskoczeni, słysząc o tym? Każdy ma różne myśli i odczucia na temat danej sytuacji.

Spokojnie rozmawiając i uważnie słuchając tego, co mówią inni, możesz uzyskać wiele ekscytujących i nowych informacji. Także o tych osobach, które znasz najlepiej! Potem wystarczy tylko znaleźć rozwiązania, z którymi wszyscy będą czuć się komfortowo.

Zapisz swoje myśli.

Dobrym pomysłem jest zapisanie własnych myśli i przekazanie ich mamie i tacie. Dasz upust kłębiącym się myślom, a rodzice będą mogli to przeczytać, kiedy będą mieli wolną chwilę. Z pewnością rozmowa wtedy będzie łatwiejsza.

Jest to dość powszechne, że rodzice się kłócą i rzadko to coś poważnego. Pamiętajcie jednak, że jeśli nie będziecie rozmawiać lub jeśli zacznie to znacznie wykraczać poza granice, poszukajcie pomocy z zewnątrz. Na przykład skontaktuj się z pedagogiem w szkole i podziel się tym, co cię trapi. Pedagog może ci pomóc dalej.

Alkohol- epidemia wśród młodzieży.

Previous article

Ryba rybie nierówna

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply