Dziecko

Alkohol- epidemia wśród młodzieży.

Alkohol bywa używany w rożnego rodzaju spotkaniach, na imprezach integracyjnych, spotkaniach biznesowych oraz również na poprawę nastroju i samopoczucia.

W umiarkowanych ilościach nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia.
Trzeba jednak zaznaczyć, że przeznaczony on jest tylko dla osób pełnoletnich. Niestety w naszym kraju, kupno tej substancji nie stanowi problemu również dla dzieci i młodzieży.

Konsekwencje mogą być tragiczne.

Alkohol jest substancją znaną nie od dziś, dlatego każdy zdaje sobie sprawę, że w większych ilościach zmienia on postrzeganie rzeczywistości.
Powoduje błędną ocenę sytuacji, możliwości, wzmaga poczucie pewności siebie lub w skrajnych przypadkach, agresję. Te cechy czynią go wyjątkowo niebezpiecznym, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie, jedno lub kilka piw. Potem, w miarę kiedy osoba coraz częściej zażywa alkohol, rośnie zapotrzebowanie organizmu na większe ilości alkoholu. Jest to prosta droga do uzależnienia, najpierw psychicznego, potem fizycznego.

Bagatelizowanie tego problemu powoduje wzrost osób, które są hospitalizowane w szpitalach na skutek ostrych zatruć spowodowanych alkoholem.

Dodatkowo, chyba jeszcze większym problemem, jest leczenie dzieci i młodzieży w MONAR, które wpadły w sidła uzależnienia. Chęć ucieczki od problemów, presja rówieśników, życie w dysfunkcyjnej rodzinie to tylko niektóre przykłady, po które młodzież sięga po alkohol. Substancję, która w naszym kraju jest zarówno legalna jak też tania.

W większych ilościach działa ona odurzająco, podobnie jak inne substancje.
Wtedy, niektórych z tych dzieci, dzieli tylko krok, po sięgnięcie innych, znacznie mocniejszych środków.

Trzeba zaznaczyć smutny fakt, Polska, znajduje się niestety w czołówce państw o bardzo dużym wskaźniku spożycia alkoholu. Trzeba pamiętać jeszcze o jednej, istotnej kwestii. Młodzież patrzy na nas, dorosłych, i z nas bierze przykład. Jeśli chcemy zapobiec nowej fali uzależnień, sami powinniśmy dawać im przykład z naszego postępowania. Dlatego tak ważne jest abyśmy byli sami w stanie zrewidować nasze podejście do tego tematu.

Co może być przyczyną poronień?

Previous article

Kiedy rodzice się kłócą.

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply