Badania

Holter EKG?

Metoda z wykorzystaniem urządzenia Holter EKG wygląda jak normalne badanie EKG z jedną różnicą. Trwa ono od 24 do nawet 48 godzin. Dzięki temu, że Holter pracuje całą dobę można wykryć zakurzenia, których normalne badanie EKG nie było w stanie. Dzięki temu, że Holter zapisuje pracę serca na taśmie magnetycznej lub pamięci elektronicznej interpretacja badań nie musi być przeprowadzana od razu.

Jakie są wskazania do wykonania badań Holterem EKG?

Wskazaniami do badań są:

  • Zaburzenia pracy serca takie jak spowolniony, przyśpieszony bądź nierówny puls mięśnia sercowego lub jego kołatanie,
  • Aby wykluczyć lub potwierdzić przyczyny kardiologiczne przy utracie przytomności lub omdleniach,
  • Gdy ktoś ma wszczepiony rozrusznik serca lub chorobę niedokrwienną serca.

Jak się przygotować do badania?

Przygotowanie do badania jest bardzo proste i mało wymagające. Przed badanie należy odtłuścić skórę w miejscach przyczepienia elektrod, w przypadku dużego owłosienia należy usunąć go golarka.

Jak przebiega badanie Holterem EKG?

Do klatki piersiowej pacjenta przyczepione są elektrody, które połączone są z urządzeniem rejestrujący EKG. To urządzenie jest małe i zazwyczaj przyczepiane do spodni. Jego noszenie w żadnym stopniu nie ogranicza naszego ruchu, a wręcz przeciwnie. Wskazane jest aby wykonywać te same prace co zawsze, ponieważ niektóre zaburzenia pracy serca pojawiają się podczas normalnych zajęć, a nie w spoczynku. Podczas badania pacjent jest zobowiązany prowadzić dziennik w którym będzie zapisywać wszelkie dolegliwości i czynności przy których one wystąpiły oraz ich godzinę. Należy także zapisywać wszelkie leki, które się bierze. Po wyznaczonym czasie na badaniu Holter zostaje zdjęty z ciała pacjenta i podłączony do komputera gdzie będzie można odczytać wyniki.

Badanie poziomu GGTP we krwi

Previous article

Co to jest cytologia ginekologiczna?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply