Uroda

W jaki sposób chronić skórę przed słońcem?

Wiele osób w trakcie opalania zapomina o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Nic dziwnego – gorąca temperatura i przyjemna aura sprzyja odpoczynkowi. Zapominamy o negatywnych skutkach, z jakimi wiąże się opalanie i z jakim możemy mieć do czynienia już następnego dnia. Jak więc bezpiecznie się opalać, nie narażając przy tym własnej skóry i organizmu na niebezpieczeństwo?

Wpływ promieniowania UV

Wokół promieniowania UV narosło dotychczas już wiele mitów. Wiele osób uważa, że przynosi ono jedynie negatywne skutki dla naszego organizmu. Okazuje się jednak, że przebywanie na słońcu przyczynia się do produkcji hormonu szczęścia. Poprawia się więc nasze samopoczucie a organizm pod wpływem promieni produkuje witaminę D3. Jednak długotrwałe przebywanie na słońcu przyczyni się do oparzeń, złuszczania naskórka, przyśpieszonego starzenia się naszej skóry a nawet do rozwoju czerniaka. Okazuje się, że stosowanie ochronnych produktów potrafi nawet dwukrotnie obniżyć ryzyko pojawienia się tej niebezpiecznej choroby.

Zapobieganie negatywnym skutkom

Pierwszym elementem, o jakim powinniśmy pamiętać przed ekspozycją na słońce jest odpowiednia ochrona w postaci ubioru. Kolejnym elementem jest ochrona w postaci produktu nakładanego na skórę. Filtr aplikujemy na skórę 20-30 minut przed ekspozycją na słonce. O ochronie informuje nas wskaźnik SPF. Im wyższy, tym skuteczniejsza ochrona. Musimy również pamiętać, aby smarować się nawet wtedy, gdy niebo jest zachmurzone. Promienie UV nawet wtedy wnikają w naszą skórę. Nie powinniśmy wystawiać na słońce również skóry po użyciu perfumów – kosmetyki te w połączeniu z promieniowaniem mogą przyczynić się do pojawienia się wielu odbarwień na naszej skórze.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne

Jako filtr wykorzystać możemy również produkty znajdujące się w naszej kuchni. Przed słońcem idealnie ochronią nas oleje: kokosowy, sojowy czy z pestek malin. Produkty te przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka poparzeń, nawilżają skórę i zmiękczają ją. Wszelkie rany będą goiły się dzięki olejom znacznie szybciej, a my zyskamy naturalny kosmetyk, który pomoże nam ochronić organizm.

Konturowanie twarzy

Previous article

Aloesowe produkty

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply