Uroda

Jak działają tabletki na porost włosów i czy są skuteczne?

Wielu z nas z zazdrością obserwuje reklamy szamponów czy innych kosmetyków do włosów, na których modelki mogą pochwalić się pięknymi, grubymi i lśniącymi włosami. Niestety większość z nas, zarówno kobiet jak i mężczyzn boryka się z nagminnym problemem wypadania włosów, łysieniem czy innymi dolegliwościami ze strony skóry głowy jak przesuszenie, łupież czy swędzenie. Problem leży nie tylko w pielęgnacji i używanych kosmetykach, ale może mieć wiele różnych przyczyn, a sam szampon nie będzie w stanie pomóc.

Dlaczego włosy są osłabione i wypadają?

Na kondycję naszych włosów wpływa wiele czynników. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę uwarunkowania genetyczne i dziedziczność pewnych cech i zachowań naszego organizmu. Nie jest jednak powiedziane, że skoro w naszej rodzinie istnieje tendencja do szybkiej utraty włosów, to nie możemy nic z tym zrobić. Dodatkowo do osłabienia mieszków włosowych i wypadania włosów oraz łysienia przyczyniają się:

  • zła dieta uboga w mikro i makroelementy oraz w witaminy
  • stres i niezdrowy tryb życia oraz wszelkie używki
  • skrajnie wysokie temperatury, który wpływają na potliwość skóry głowy
  • zaburzenia hormonalne, przebyte lub nabyte choroby
  • zła pielęgnacja i kosmetyki posiadające silikon i parabeny

Jak wzmocnić włosy i zapobiegać ich utracie?

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o prawidłową, codzienną pielęgnację włosów i skóry głowy, wybierając produkty najbardziej naturalne, pozbawione sztucznych i szkodliwych substancji. Na kondycję włosów mają wpływ nie tylko szampony i odżywki, ale również sposób ich suszenia, modelowania i temperatura wody podczas mycia. Ważna jest także dieta bogata w witaminę H, B5, E, krzem, żelazo, magnez, miedź i żelazo. Jeżeli mamy problem z dostarczaniem organizmowi niezbędnych minerałów i witamin, można skorzystać z suplementów diety, które wzmocnią nasze włosy, paznokcie i dostarczą wartościowych składników, co znacznie przełoży się na wygląd włosów i poprawi kondycję skóry głowy. W niezależnym rankingu Medsense https://medsense.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/, znajdziemy wiele suplementów, bazujących na naturalnych składnikach, które mogą przyczynić się do zahamowania wypadania włosów czy łysienia.

Jakie suplementy będą najlepsze dla włosów?

Decydując się na suplementację mającą na celu zatrzymanie wypadania włosów i przyspieszenie wzrostu nowych, powinniśmy zbadać skład przyjmowanych preparatów. Im bardziej naturalny tym lepiej nie tylko dla włosów ale całego organizmu. Wśród dostępnych na rynku suplementów, na dużą uwagę zasługują Folisin, Profolan, Vita hair man i Follixin dla mężczyzn oraz Locerin i Jelly Bear Hair dla kobiet. Te właśnie preparaty bogate są we wszystkie naturalne składniki witaminy i minerały niezbędne do zahamowania utraty włosów, polepszenia ich wyglądu, wzmocnienia cebulek i przyspieszenia wzrostu nowych włosów. Podział na tabletki dla pań i panów nie powstał bez przyczyny, albowiem do utraty włosów z poziomu naszych organizmów dochodzi z różnych powodów, a do tego potrzebujemy stężenia innych dawek witamin. Suplementy na porost włosów dla kobiet są bogate w biotynę, która wpływa korzystnie na skórę, paznokcie i hamuje wypadanie włosów, natomiast preparaty dla panów posiadają aminokwasy, które nie pozwalają testosteronowi przeobrazić się w jego aktywną formę jaką jest DHT, co właśnie u mężczyzn przyczynia się do łysienia anagenowego. 

USG tarczycy – jak przebiega i jak się przygotować?

Previous article

Kiedy ortopeda Łódź jest sposobem na rozwiązanie Twoich problemów?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply