Dieta i sylwetka

Doradztwo dietetyka – kiedy warto z niego skorzystać?

Wizyta w gabinecie dietetyka dla wielu osób okazała się czymś przełomowym, co pomogło dokonać im w życiu wielu naprawdę trudnych zmian na lepsze. Niektórzy poszukują u takiego specjalisty gotowej recepty na redukcję masy ciała, inni wsparcia i motywacji to tego, aby utrzymać się na wyznaczonych torach. W praktyce istnieje co najmniej kilka ważnych powodów, dla których naprawdę warto zwrócić się do dietetyka o pomoc, a przynajmniej spróbować udać się na pierwszą konsultację. Wobec tego, kiedy skorzystać z doradztwa dietetyka?

 

  • Najbardziej oczywistą sytuacją jest chęć zredukowania swojej masy ciała. Do konsultacji dietetycznej często bardziej skłaniają się osoby mające dużą nadwagę lub też takie, które próbowały już odchudzania na własną rękę, ale okazało się nieskuteczne lub też skończyło się efektem jo-jo. Wsparcie specjalisty wybierają także osoby, które planują zrzucić dużo kilogramów i które mają świadomość tego, że aby móc zrobić to dobrze i z głową- mogą potrzebować rzetelnego wsparcia i to przez dłuższy czas, na różnych etapach trwania tego procesu. Faktycznie, odchudzanie to doskonały przykład tego, kiedy skorzystać z doradztwa dietetyka gdyż samodzielnie wprowadzane diety głodowe mogą skutkować poważnymi zmianami hormonalnymi w organizmie, nie mówiąc już o tym, że mogą zniechęcić nas do jakiejkolwiek redukcji, a nawet do zdrowych nawyków żywieniowych, które są ważne. Dlatego też warto odwiedzić stronę sieci gabinetów dietetycznych- info. Na początku redukcji ważne będzie też przeprowadzenie pomiarów, ważenia, a także analizy składu ciała po to, aby mieć później pewien punkt odniesienia.
  • Pomoc dietetyka może okazać się nieoceniona w przypadku, kiedy borykamy się z różnymi chorobami czy też z nietolerancjami pokarmowymi. Dietetyk może opracować dla nas jadłospis bez laktozy, glutenu, a także może przygotować menu, które będzie całkowicie bezmięsne, jeśli interesuje nas dieta wegetariańska czy wegańska. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy dopiero dowiadujemy się o chorobie czy alergii i do końca nie wiemy, co do jakich zasad żywieniowych powinniśmy się stosować, aby sobie nie zaszkodzić.
  • Dietetyk będzie odpowiednim specjalistą dla młodych mam, najpierw w sytuacji, kiedy chciałyby one utrzymać odpowiednią dietę w okresie laktacji, a potem, kiedy podejmą decyzję o rozszerzaniu diety malucha. W kontekście dzieci, dietetyk będzie też odpowiedni w przypadku problemów z ustalaniem jadłospisów dla dzieci, które mogą zbyt chętnie sięgać po słodycze czy niezdrowe przekąski, co może prowadzić do nadwagi lub nawet do otyłości od najmłodszych lat.
  • Konsultacja dietetyczna to również dobre rozwiązanie dla sportowców. Specjalista będzie w stanie opracować odpowiednią dietę bogatą w białko, a także w taki sposób ułożyć jadłospis, aby zawsze dostarczał nam odpowiedniej podaży energii podczas intensywnego wysiłku. To świetny sposób na poprawę proporcji sylwetki i zyskanie wysportowanego, smukłego ciała, a także- lepszego samopoczucia. Dieta jest ważnym czynnikiem na drodze do osiągania coraz lepszych wyników sportowych.
  • Podjęcie współpracy z dietetykiem to także dobry sposób na to, aby poprawić swoje samopoczucie poprzez zdrowszy sposób odżywiania się. Poprzez właściwą dietę można popracować nad swoją odpornością, wahaniami nastroju, a także nad rozmaitymi problemami trawiennymi. Można wypracować nowe, zdrowe nawyki, które przełożą się także na prawidłową masę ciała.

Atopowe zapalenie skóry – walka z uciążliwym swędzeniem

Previous article

Podróże a rutyna pielęgnacyjna

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply