Dziecko

Co może być przyczyną poronień?

Nie ulega wątpliwości, że większość ludzi w pewnym momencie swojego życia zaczyna myśleć o rodzicielstwie. Dla niektórych par spełnienie marzenia o posiadaniu dziecka jest bardzo łatwe, podczas gdy inne muszą borykać się z różnego rodzaju niepowodzeniami ciążowymi.

Oprócz trudności z samym zapłodnieniem, kobiety mogą mieć również problem z utrzymaniem ciąży. Lekarze twierdzą jednak, że dwa poronienia to jeszcze norma i dopiero trzecia strata ciąży jest wskazaniem do przeprowadzenia dokładnej diagnostyki. Poronienia na wczesnym etapie ciąży zdarzają się bardzo często.

Uważa się, że nawet 60 % ciąż traconych jest na samym początku. Najczęściej odpowiadają za to wady genetyczne zarodka, które powstają w sposób zupełnie losowy. Najczęściej pojedyncza ciąża stracona na tak wczesnym etapie nie przekreśla szans kobiety na donoszenie kolejnej bez wsparcia medycznego. Jeżeli jednak problemem kobiety są poronienia nawykowe, warto się dokładanie przebadać.

Jakie badania po stracie ciąży wykonać?

Wiele par zastanawia się jakie badania po poronieniu należy wykonać. Dobrze wiedzieć, że diagnostyka powinna dotyczyć zarówno kobiety jak i mężczyzny. Nie ulega wątpliwości, że przyszli rodzice powinni wykonać podstawowe badania hormonalne. W przypadku kobiet za stratę ciąży bardzo często odpowiada niedobór progesteronu. Mężczyzna powinien zrobić również badanie nasienia, aby sprawdzić w jakim stanie są jego plemniki. Jeżeli leczenie niedoboru progesteronu ani poprawa diety nie przynoszą rezultatów, dobrze byłoby wykonać bardziej skomplikowane badania. Na pewno dobrze jest wykonać badanie kariotypów, mutacji genetycznych oraz przeprowadzić test na trombofilię.

Dlaczego warto wykonać badania po poronieniu?

Wykonanie badań po poronieniu nie jest rzecz jasna konieczne, ale warto przeprowadzić taką diagnostykę. Pozwoli to uniknąć kolejnych poronień w przyszłości. Jeżeli pozna się przyczynę poronienia, możliwe stanie się wdrożenie odpowiedniego leczenia. Z całą pewnością konieczne będzie jednak branie odpowiednich, zleconych przez lekarza leków. Zwiększą one szanse kobiety na donoszenie ciąży.

Menopauza: jaka dieta pomoże w walce z towarzyszącymi jej dolegliwościami?

Previous article

Alkohol- epidemia wśród młodzieży.

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply