Czym jest oraz na czym polega laserowe zamykanie naczynek?
Uroda

Czym jest oraz na czym polega laserowe zamykanie naczynek?


Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem, dzięki któremu dochodzi do zamknięcia rozszerzonych naczynek krwionośnych, poprzez naświetlanie go promieniem lasera. Samo promieniowanie laserowe powoduje, że dochodzi do gwałtownego wzrostu temperatury krwi w naczynku. To z kolei się obkurcza i zamyka, a zmiana ta jest trwała.

Jeśli interesuje nas laserowe zamykanie naczynek Kraków na pewno będzie to miejsce, gdzie odnajdziemy wiele renomowanych gabinetów, które się w tym specjalizują. Co bardzo istotne, laserowe zamykanie naczynek musi być wykonane w taki sposób, aby krew w naczynku była odpowiednio podgrzana, a z kolei skóra już nie tak bardzo. Konieczne jest przy tym dostosowanie prawidłowej długości fali promieniowanie laserowego.

Laserowe zamykanie naczynek – na czym polega ten zabieg?

Tak jak zostało już wspomniane, przy laserowym zamykaniu naczynek dochodzi do podgrzania krwi w rozszerzonym naczynku. Wymagane jest uzyskanie na tyle wysokiej temperatury, aby doszło do obkurczenia jego ścianek, a w konsekwencji zamknięcia. Zabieg tego typu przynosi trwałe efekty, przez co naczynko jest zamknięte już na stałe. Jeśli efekty laserowego zamykania naczynek mają był trwałe, proces powinien być wykonywany powtórnie, do trzech razy w odstępie przynajmniej kilku miesięcy.

Przebieg laserowego zamykania naczynek

Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, konieczne jest dokonanie lekarskiej oceny przebarwień, które widoczne są przez naskórek. Badanie polega na zmierzeniu ich średnicy, ale też koloru oraz ilości. Zebrane dane są wprowadzane do komputera, po czym ten może dobrać prawidłową długość promienia laserowego do naświetlenia, a także wysokość energii, ilość impulsów, rodzaj filtra, czas trwania impulsu, a także odstępy czasowe pomiędzy nimi. Przed wykonaniem zabiegu laserowego zamykania naczynek, najczęściej przeprowadzana jest jeszcze tzw. próba laserowa, która pozwala sprawdzić to, czy parametry dobrane przez komputer są optymalnie dostosowane do konkretnego pacjenta.

Co to są fibroblasty?
Uroda

Co to są fibroblasty?

Depilacja laserowa w Gdańsku – niezawodna metoda na pozbycie się owłosienia
Uroda

Depilacja laserowa w Gdańsku – niezawodna metoda na pozbycie się owłosienia

Jak skutecznie oczyszczać skórę twarzy?
Uroda

Jak skutecznie oczyszczać skórę twarzy?

There are currently no comments.