Wiele osób, myśląc o chirurgii dentystycznej, ma przed oczami bardzo poważne zabiegi i skomplikowane operacje. Nie jest to zupełnie bezpodstawne skojarzenie, ponieważ dentysta-chirurg zajmuje się bardzo często leczeniem nowotworów jamy ustnej, rekonstrukcją żuchwy czy ekstrakcją mocno ukruszonych zębów. Jednak w spisie jego kompetencji znajdują się także nieco bardziej prozaiczne zabiegi korekcyjne, takie jak plastyka wędzidełka wargi dolnej lub górnej. Kiedy warto rozważyć skorzystanie z takiej usługi i jak przebiega jej wykonanie? Odpowiedź poniżej.
Chirurgia stomatologiczna – kiedy wędzidełko w jamie ustnej wymaga zabiegu?
Wędzidełka to fragmenty błony śluzowej, przebiegające od dziąsła do wewnętrznej powierzchni wargi górnej lub dolnej. Nie jest to widoczny dla obserwatorów element naszej jamy ustnej, jednak jeżeli ma nieprawidłową formę, możemy napotkać liczne trudności. Przerośnięte wędzidełko może prowadzić do recesji dziąseł, spowodować powstanie diastemy, utrudnić leczenie zębów, a nawet uniemożliwić założenie protezy. Dlatego jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości, powinniśmy skonsultować się z naszym dentystą i otrzymać skierowanie na zabieg, który naprawi nasz problem. Na stronie https://alldente-stomatolog.pl/oferta/ można znaleźć klinikę dentystyczną, w której urzęduje specjalista w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, zajmujący się podobnymi przypadkami.
Chirurgia dentystyczna – na czym polega zabieg podcięcia wędzidełka?
Na pewno każdy pacjent przed zabiegiem podcięcia wędzidełka będzie zastanawiał się, czy jest on bolesny. Na szczęście tego typu korekty w jamie ustnej dokonuje się w znieczuleniu miejscowym, więc nie musimy się obawiać znaczących nieprzyjemności. Podcięcie nie jest skomplikowanym zabiegiem i polega po prostu na przycięciu błony śluzowej. Nie należy się martwić o powstałą ranę, gdyż zazwyczaj goi się dosyć szybko, a po wszystkim nie występują powikłania. Mimo że jest to zabieg z dziedziny chirurgii stomatologicznej, to jednak może nam w prosty sposób ułatwić życie i uchronić od problemów zdrowotnych.
Comments